Planmeca Intra

Čo je potrebné na získanie dobrého RTG intraorálneho snímku?

Nesymetrický design hlavy röntgenu Planmeca Intra umožňuje ľahké orientovanie röntgenového zväzku:

Design ramena röntgenu má kritický vplyv na úspešnú expozíciu:

Planmeca Intra má praktický design určený pre všetky typy expozícií. Vyznačuje sa jednoduchým a precíznym snímkovaním pre všetky expozičné techniky. Vysoko kvalitná konštrukcia má dlhú životnosť a zaručuje, že Planmeca Intra je bezpečná a dobrá investícia.

Planmeca Intra má generátor, pracujúci na konštantnom potenciály, čo produkuje vysoko kvalitné röntgenové žiarenie. U takýchto generátorov je vysoké napätie vyrábané ako kontinuálny konštantný prúd elektrónov, namiesto tradičných pulzov. Výsledkom je:

Čas nárastu vysokého napätia

Pred začatím expozície musí vysoké napätie dosiahnuť nastavenú hodnotu. Čím je tento čas nárastu napätia menší, tým lepší je výkon zariadenia.

Pracovná frekvencia a kolísanie kV

Kolísanie kV jeí odchýlka od nastavenej hodnoty . Pracovná frekvencia generátora má vplyv na kolísanie vysokého napätia. Moderné vysoko frekvenčné generátory (>50 kHz) sa vyznačujú malou odchýlkou vysokého napätia (‘1kV), čo zaručuje dobrú kvalitu röntgenového žiarenia a lepšiu kvalitu snímkov. Ďalšie zvyšovanie pracovnej frekvencie má už nepatrný vplyv na kvalitu žiarenia.

Pracovný cyklus

Pracovný cyklus každého röntgenového žiarenia je obmedzený, aby sa výbojka chránila pre prehriatím. Planmeca Intra má veľmi vysoký pracovný cyklus (1:15), a perióda chladnutia je riadená mikroprocesorom. To zaručuje najvyššiu pracovnú vyťaženosť a bezpečnosť röntgenovej výbojky. Kontrast a jas výsledných snímkov závisí od kvality röntgenového žiarenia, použitých expozičných parametrov, filmu/senzoru a od procesu spracovania. Z hľadiska rtg zariadenia:

Požiadavky na kontrast a tmavosť snímku sa menia a závisia od:

Na získanie dokonalých snímkov je teda potrebné, aby sa dal upravovať kontrast aj jas snímkov. Ako priamy dôsledok toho je, že rtg prístroj musí mať možnosť nastavovania kV.

Moderné snímače (hlavne digitálne senzory) sa vyznačujú vysokou citlivosťou a preto – v porovnaní s tradičnými systémami – potrebujú na dosiahnutie kvalitnej snímky omnoho menšiu dávku žiarenia.

Existujú dve možnosti, ako znížiť dávku žiarenia: expozičný čas a nastavenie mA (anódový prúd). Na všetkých moderných prístrojoch je najnižšia hodnota expozičného času 0,01 s (10 ms). Expozičný čas však nemôže byť ľubovolne krátky, pretože sú tu dve technické obmedzenia:

Preto na maximálne využitie výhod citlivých senzorov (zníženie dávky žiarenia pre pacienta) je potrebné, aby bolo možné meniť jak nastavenie expozičného času, tak aj prúdu mA. Ako dôsledok toho musí mať röntgenový prístroj nastaviteľné mA.

Planmeca Intra má vysokofrekvenčný generátor pracujúci na konštantnom potenciály a produkuje vysoko kvalitné rtg žiarenie. To má za následok zlepšenú kvalitu snímkov. Prístroj má nastaviteľné kV, mA a expozičný čas. Tým je možné dosiahnuť optimálne snímky pre všetky diagnostické potreby a pre všetky typy filmov/pamäťových fólií/senzorov a znížiť dávku žiarenia pacientovi.

Planmeca Intra poskytuje široké možnosti inštalácie. Znamená to, že je možné zvoliť optimálnu možnosť inštalácie s ohľadom na individuálne požiadavky stomatologickej praxe.

Existujú štyri typy predlžovacích ramien aby bol umožnený optimálny dosah s ohľadom na spôsob inštalácie a konkrétne rozmery stomatologickej ambulancie. Pri montáži na strop je možné použiť iba najkratšie rameno. Pri mobilnej verzii sa predlžovacie rameno nepoužíva


Na stiahnutie

Prospekt Planmeca Intra

Prospekt Planmeca Intra Originál